top of page


Diamenty

Anna Diamonds to ekspert w dziedzinie diamentów. Szczególną uwagę zwracamy na najwyższą jakość kamieni, które przechodzą wieloetapowy proces oceny przez certyfikowanych rzeczoznawców i uzyskują potwierdzenie ich autentyczność.

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Aby zamówić diament niezbędne jest określenie oczekiwanych parametrów kamienia.

Diamond Ring_edited_edited.jpg

Najwspanialszy
wśród kamieni

Diament od wieków stanowi obiekt marzeń kobiet i mężczyzn na całym świecie. Ze względu na swoją wyjątkową rzadkość, niezwykły blask i największą trwałość uważany jest za jeden z najcenniejszych klejnotów. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „niezwyciężony”.

Czym jest diament?

Diament, podobnie jak grafit, składa się z atomów węgla. Grafit w ołówku może łatwo poplamić palec, a diament łatwo zarysować szkło. Dlaczego więc dwie substancje o tym samym składzie chemicznym są tak różne? Powodem tych dużych różnic są wiązania chemiczne występujące w tych minerałach. W diamencie, w przeciwieństwie do grafitu, wszystkie elektrony walencyjne uczestniczą w najsilniejszych i niezwykle trudnych do zerwania wiązaniach międzycząsteczkowych. 
 

Przekłada się to na twardość diamentu, zamykając skalę Mohsa na 10. Grafit ma twardość tylko 1-2 w skali Mohsa.

Waga w karatach_edited.jpg
Land Mining _edited.jpg

Droga do doskonałości

Proces powstawania diamentów rozpoczął się głęboko pod powierzchnią Ziemi. Diamenty krystalizowały w wysokich temperaturach, w warunkach bardzo wysokiego ciśnienia. W ciągu milionów lat wiatr, woda, gorąco i zimno wielokrotnie zmieniały krajobraz na naszej planecie. Przez cały ten okres diamenty kryły się głęboko pod powierzchnią Ziemi.

Złoża diamentów

Przez ponad 1000 lat, począwszy od IV wieku p.n.e., jedynym znanym źródłem diamentów były Indie. W 1725 r. odkryto złoża w Brazylii, a w 1860 w Afryce Południowej. To właśnie w RPA znajduje się jedno z największych pierwotnych złóż diamentów. Obecnie 90 % światowego wydobycia pochodzi z :Rosji, Kanady, Botswany, Australii, Demokratycznej Republiki Kongo oraz RPA.

Two Diamonds_edited.jpg

Zamówienia indywidualne

Zamówienie można złożyć przez wypełnienie wymaganych pól w formularzu na stronie internetowej. Wartość pojedynczego kamienia zależy od szeregu mierzalnych czynników, które weryfikują specjaliści Anna Diamonds z dziedziny diamentów. Diamenty to doskonała forma inwestycji finansowej oraz popularna dziś alternatywa prezentu dla bliskiej osoby. 

Ania-51.png

Zobacz kolekcję z diamentami

bottom of page