top of page

Jak dbać o biżuterię?

Kupujemy biżuterię, aby ją nosić na co dzień i cieszyć się z jej użytkowania. Aby jak najlepiej i jak najdłużej doświadczać tej przyjemności, należy przestrzegać pewnych zasad, które przedstawiamy poniżej. 

Życie codzinne

Biżuterii nie należy nosić podczas prac domowych, aby nie narażać jej na działanie mechaniczne lub chemiczne. Naturalne metale i kamienie reagują na czynniki m.in. przebarwienia lub uszkodzenia powierzchni. Nagromadzenie kurzu pod kamieniem często powoduje widoczną utratę połysku lub koloru.

Ania-39.png

Wypoczynek

Nie zapominajmy o zdjęciu biżuterii przed wypoczynkiem.

Woda morska i kąpiele słoneczne mogą w sposób nieodwracalny uszkodzić biżuterię.

Przechowywanie

Biżuterię należy przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych opakowaniach. W eSklpeie znajdziecie Państwo szeroki wybór produktów do przechowywania. Do każdego produktu oferujemy specjalne pudełko na biżuterię. 

pudełko na prezent
Waga w karatach_edited.jpg

Metale szlachetne

Mocno zabrudzone łańcuszki, bransoletki i biżuterię bez kamieni należy pozostawić w denaturowanej kąpieli na kilka minut, a następnie przetrzeć miękką szmatką. Można również stosować kąpiele wodne z dodatkiem amoniaku lub soku z cytryny.

Rodowanie złota

W biżuterii z żółtego złota z brylantami, w celu podkreślenia walorów estetycznych wyrobu i kamieni rodowanie elementów osadzania diamentów jest powszechną praktyką. Warstwa rodu może się ścierać podczas użytkowania.

 

Biżuteria z białego złota standardowo w produkcji jest rodowana, czyli powlekana cienką warstwą rodu.

Autentyczność

Autentyczność biżuterii złotej z brylantami potwierdza certyfikat dołączony do produktu. Warto go zachować , ponieważ jest nieograniczonym dowodem autentyczności produktu. Nie wydaje się duplikatów certyfikatów.

bottom of page